ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ SKAG

Την Πέμπτη 16/10/2014, στο πλαίσιο των μαθημάτων της τεχνολογίας και του επαγγγελματικού προσανατολισμού, οι μαθητές και οι μαθήτριες του  τμήματος Γ1 του σχολείου μας επισκέφθηκαν την παραγωγική μονάδα της εταιρείας χαρτικών και ειδών γραφής SKAGG στο Κρυονέρι Αττικής. Στη διάρκεια της δίωρης επίσκεψης, είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν στο χώρο παραγωγής και να ενημερωθούν για τον τρόπο λειτουργίας ενός σύγχρονου εργοστασίου. Στο κτήριο της διοίκησης ενημερώθηκαν για την οργάνωση και τη λειτουργία της εταιρείας, γνώρισαν τα προϊόντα της και κινητοποίησαν τη δημιουργικότητα και τη φαντασία τους συμμετέχοντας σε έρευνα με θέμα την επιλογή της νέας σειράς τετραδίων της εταιρείας. Η επίσκεψη ολοκληρώθηκε με την προσφορά μικρών αναμνηστικών δώρων και με την παραδοσιακή αναμνηστική φωτογραφία.